Červen 2015

Chápan středoamerický

30. června 2015 v 15:00 | siamotyran |  Savci
Délka:S ocasem až 1,5 metru
Váha:7,5-9 kg
Potrava:hmyz,vejce,ovoce
Hrozby:Ničení životního prostředí, lov domorodci, šelmy jako jaguári nebo puma
Skupina:Primáti-opice
Stav ochrany:ohrožený
Místo:Pralesy,mangrovy
Rozšíření:jižní Mexiko, Střední Amerika
Je známý též jako Chápan Geoffroyův, má černé ruce, hlavu a nohy a obličejovou masku z bledé kůže kolem očí a čenichu.Ruce bez palců mají jen funkci háků, pomocí nichž hbitě skáče ve visu ve větvích nebo se přitahuje k tlamě větve s ovocem.To platí pro všechny chápany.Kromě ovoce se živí také semeny, hmyzem či vejci.Chápan středoamerický je hojně loven místními domorodci pro své maso. Ohrožuje jej i hromadná ztráta přirozeného biomu. K životu totiž potřebuje rozsáhlé lesy, které v důsledku plenění stále mizí.V zajetí se může chápan dožít věku přes 30 let v přírodě pak ještě o dost déle.

Epocha epizoda XLVIII

28. června 2015 v 11:00 | siamotyran |  HRA
Posádka:54 vojáků,7 vědců,13 lékařů,2 piloti a 2 námořníci
Věci k použití:5 jeepů,10 motorek,8 člunů,3 malá letadla
Ulovené exempláře:Anomalocaris,Endoceras,Eurypteryus,Dunkleosteus,Hynerpeton,Arthopleura
14:00
Karbon před 345 miliony let
Večer po zachycení Arthopleury se celá skupina přesunula o dalších 20 milionů let dál do období středního Karbonu.Objevili se opět na tom samém místě co minule.Vlhkost byla mnohem větši a všude v okolí vyrostly obrovské pralesy.Na souši už stavěli ohrady pro Hynerpetona a Arthopleuru.Velká část posádky ale byla na loďi zhruba kilometr od pobřeží.Měli se rozhodnout zda si vezmou člun a prozkoumají tamní vody nebo zůstanou na loďi.


Haas
Posádka:5 vojáků a lékařů,3 vědci
Věci k použití:?1x motorka,1x člun
2:00
Svrchní Křída před 85 miliony lety

Není nad to spát s Hesperornisy!Tito dost otravní ptáci neustále pendlovali mezi oceánem a jeskyní a dělali při tom neskutečný rachot.Ideální k přílákání nějákého predátora.A taky, že se zdálky ozývali strašlivé zvuky...

Nártoun západosundský

25. června 2015 v 19:00 | siamotyran |  Savci
Délka:Do 40 cm
Váha:80-150 gramů
Potrava:hmyz
Hrozby:Ničení životního prostředí, šelmy
Skupina:Primáti-poloopice
Stav ochrany:Nizší riziko ohrožení
Místo:Pralesy
Rozšíření:jihovýchodní Asie
Tato noční asijská poloopice je malá, podsaditá, s dlouhým lysým ocasem.Žije hlavně na stromech, má štíhlé prsty na rukou a na prstech nohou jsou polštářky a ostré drápy pro uchopení větví.Může otáčet s hlavou zcela dozadu o 180 stupňů a zjišťovat případné predátory nebo kořist svýma obrovskýma očima a ostrým sluchem.Potrava nártouna se skládá hlavně z hmyzu.Když vypátrá kořist, přileze blíž a pak na ní skočí a zmocní se jí svýma předními tlapkami.Samice rodí jedni mláďě po asi 180 dnech březosti.Mládě napřed nosí matka, ale brzy se naučí samo se držet její srsti.

Indri

23. června 2015 v 10:00 | siamotyran |  Savci
Délka:60 cm
Váha:6-7 kilogramů ve vzácných případech až 10 kg
Potrava:mladé listý,ovoce,květy, semena
Hrozby:Ničení životního prostředí, predátoři,lidé
Skupina:Primáti-poloopice
Stav ochrany:Kriticky ohrožený druh
Místo:Pralesy
Rozšíření:východní Madagaskar
Indri nebo také babakoto- "malý taťka" je největší z lemurů.Má velmi dlouhé zadní nohy, pomocí nichž provádí podivuhodné skoky.Období denní aktivity prokládá dlouhými periodami odpočinku.Požírá hlavně mladé listy, též ovoce, květy a semena.Žije v párech spolu s mláďaty.Samec obhajuje teritorium a samici je umožňován přístup k potravě jako první v pořadí.Indriové mají převážně černou srst s bílými skvrnami.Pravděpodobně se v přírodě dožívají 25 až 40 let. V zajetí jsou chování výjimečně, nepřežívají dlouho. Pokusy o jejich rozmnožování jsou také neúspěšné. Přirozené predátory nemají, snad jen mláďata jsou ohrožována dravými ptáky. Neexistuje žádné sčítání, ale odhaduje se jejich počet na 1000 až 10 000 jedinců.Ohrožuje je hlavně zmenšování jejich přirozeného prostředí a také lov.

Epocha epizoda XLVII

7. června 2015 v 17:00 | siamotyran |  HRA
Posádka:54 vojáků,7 vědců,13 lékařů,2 piloti a 2 námořníci
Věci k použití:5 jeepů,10 motorek,8 člunů,3 malá letadla
Ulovené exempláře:Anomalocaris,Endoceras,Eurypteryus,Dunkleosteus,Hynerpeton
16:45
Karbon před 345 miliony let
Poté co byla Arthopleura umístěna do klece svolal boss všechny lidi do konferenční místnosti na lodi.Tam oznámil, že další zastávkou v jejich cestování časem bude období středního Karbonu před asi 325 miliony let.Jejich úkolem bude chytit jednoho z velkých obojživelníků, kteří v tomto období žili.
(Kredit NTamura Deviantart.com) Pholiderpeton
V následujícím dni se tábor na pobřeží uklidil a celá posádka se přesunula do středního Karbonu...

Haas
Posádka:5 vojáků a lékařů,3 vědci
Věci k použití:?1x motorka,1x člun
21:05
Svrchní Křída před 85 miliony lety
Poté co dravci odešli, šla Nigelova skupina nachytat nějaký ryby.Poté se utábořili v jeskyni.Nebyli ovšem jedinými obyvateli jeskyně.Přečkat noc tam zamířilo také hejno Hesperornisů..
(Kredit Olorotitan Deviantart.com)

PS:Chtěl bych se omluvit za nízkou aktivitu škola se mi o něco protáhla .. tak to ještě musíte dva týdny vydržet a poté snad budou články pravidelně jak jsem již avizoval :)