Květen 2014

Dino Game 30.5

30. května 2014 v 20:00 | siamotyran |  HRA
V minulém díle hry odpověděli všichni až na oceánpravěků, který už ale dlouhou dobu nepokračuje ve hře takže jeho postava zemřela v čelistích žraloka

Haas
Už si chtěl vypnout vysílačku, když v ní něco zachrastilo.Do vysílačky jsi řekl Halo??Za chvíli ozvalo "To jsem já Peter!Naše loď se potopila, když už jsem myslel že se utopím připlula nějaká loď víc si nepamatuju, vzbudil jsem se v tmavé místnosti a někdo za dveřmi se mě ptal na tebe"
Jak mu odpovíš?

Deinonych
Dozvěděl ses něco o "pravěkém safari" a o nějakém bohatém magnátovi.A pravděpodobně taky to že nejsi jediný komu se tohle všechno s potopením loďí a tak dále
A)Dál poslouchat
B)Vejít do místnosti
C)Jít si lehnout
D)Vlastní odpověď

Kryptoraptor
Nic zajímavého zdá se v místnosti usadil ses a ... usnul si.Vzbudil tě nějaký chlápek - "Pojd se mnou a žádné blbosti"
A)Jít sním
B)Zůstat v místnost
C)Utéct

Dinosaurss
"Tví přátelé teda ti, kteří přežili jsou v pořádku".Mezitím ses pokoušel přeřezat lano nožíkem, který jsi měl v zadní kapse kalhot jeden z tvých hlídačů si toho všiml a podkopl židli na, které si seděl bouchl ses do hlavy .... pokračování níže

Ankylosaurus+ Dinosaurss
Po předešlé diskuzi Ti bylo řečeno že máš jít za ním tak si šel za tebou oba chlápci co tě k němu dovedli došli jste do velké místnosti na lavici tam seděl nějaký chlápek-Austin Stevens(Dinosaurss)."Chrstněte na něj trochu vody" řekl.Austin se probral."Jsem rád že si zase při vědomí, tohle je Johny Fire(Ankylosaurus) paleontolog má už na svém kontě několik zajímavých objevů z Asie.A Johny tohle je Austin Stevens ten viděl nejen Dinosauří kostru, ale i dinosaura živého"

Tak ted je opět odpověď na vás

Soutěž 2014-1 Výsledky

29. května 2014 v 15:00 | siamotyran |  Soutěž
Tak a jdeme rovnou na výsledky na 2.místě se umístili hned čtyři tipující.Všichni čtyři chybovali v otázce kdy se objevili prvni rohatí dinosauři, spravná odpověd je ve Svrchní Juře.V otázce číslo devět jsem se ptal na největšího pliosaura za správnou odpověděd jsem považoval jako Kronosaura tak Pliosaura, protože dorůstali podobné velikosti.

Inostrancevia stoupající na zadní v horké poušti(moc se omlouvám že mi chybí písmenko I ve slově souteži všiml jsem si toho až ted...)
Už lehce historický obrázek letícího Dimorphodona
Maličký dravec epidexipteryx z dokumentu Planeta Dinosaurů
Obrněný Ankylosaurus procházející pravěkým lesem

A konečně vítěz z plným počtem 20.bodů
Microrapto čekající na vhodnou chvíli k útoku

Doufám že se vám diplomy líbily :)

Compsognathus

28. května 2014 v 11:00 | siamotyran |  Rok po roce
V roce 1858 nebyl objeven či pojmenován žádný nový dinosaurus, přesto se objevily v tomto roce kosti poměrně známých zvířat- velikého vlka Canise Diruse a obřího vačnatce Zygomaturuse.To rok 1859 byl na Dinosaury pestrý.Byl pojmenován například spodnokřídový sauropod Astrodon, jeden z prvních obrněných dinosaurů Scelidosaurus nebo první objevený dinosaurus v Severní Americe Hadrosaurus.A také malý dravec o kterém se dlouhou dobu myslelo že je nejmenším dinosaurem vůbec-Compsognathus.

Compsognathus "pěkná čelist" byl malým teropodním dravcem žíjícím na konci Jury na území dnešního Německa a také Francii.Kostra Compsognatha byla nalezena jako jedna z prvních u teropodů ve velmi dobře zachovalém stavu.O tomto dravci ze skupiny Compsognathidae se myslelo až do roku 1990 že se jedná o nejmenšího neptáčího dinosaura.Přední končetiny byly mnohem menší než zadní takže Compsognathus běhal po zadních, přesto mohl předními končetinami uchopit kořist.Čelisti měl malé zato ale ostré a vhodné k lovení malých obratlovců nebo hmyzu.U některých příbuzných compsognatha jako u Sinosauropteryxe nebo Sinocalliopteryxe se dochovaly známky peří, které pokrývalo jejich tělo.Proto si někteří vědci myslí že byl compsognathus také opeřen.
Přesto zatím u žádného nalezeného compsognathuse nebyly známky peří pozorovány, zatímco u Archaeopteryxe, který byl objeven na stejných místech ano.Fosíle, jenž byla nalezena před více než 150 lety byla dlouhá 89 centimetrů ta, která byla o století později nalezena ve Francii měla 125 centimetrů.Evropa na konci Jury bylo suché tropické souostroví na okraji moře Tethys.Nalezený jedinec zemřel pravděpodobně někde mezi pláží a lagunou.Nad hlavou malého dinosaura létali pterodaktylové nebo rhamphorhynchové ve vodě velké množství ryb, korýšů nebo měkkýšů.Žádní jiní masožraví dinosauři nebyli nalezeni v blízkosti území compsognathuse, proto je možné, že Compsognathus byl vlastně největší predátor na ostrovech.

Jméno:Compsognathus
Druhy.C.Longipes
Délka:kolem 125 cenitmetrů
Výška:do 50 cm
Váha:Až 3,5 kilogramů
Období:Svrchní Jura-Tithonian před 150 miliony let
Potrava:Malí obratlovci,hmyz
Nepřátelé:Velcí mořští dravci
Místo:Německo,Francie, nejspíš Portugalsko
Popsal:John A. Wagner 1861

Dino Game 23.5

23. května 2014 v 20:00 | siamotyran |  HRA
Haas
Dorazil jsi na základnu a zeptal jses jak to vypadá s lidmi v 21. století.Bylo ti zodpovězeno že poslední kontakt s lodí měli před 30 minutami a od té doby lze slyšet pouze šustění...
A)Zůstat dál na vysílačce
B)Jít si odpočinout
C)Vydat se opět na výpravu
D)Vlastní odpověď

Deinonych
Je to loď! Viděl jsi lano tak si skočil do vody a vylezl po něm až na palubu, než si stačil poděkovat někdo tě přetáhl přes hlavu...Vzbudil jses v malé místnosti a zaslechl jsi jak nějaké osoba říká " Co po nás chcete, co tu děláme? "
A)Poslouchat dál
B)Utéct
C)Porozhlédnout se po pokoji
D)Vlastní odpověď

Oceánpravěků
Žraloci tě táhnou pod hladinu.. naposledy ses nadechl!
A)Vyplavat
B)Praštit žraloka do nosu
C)Snažit se zadržet dech
D)Vlastní odpověď

Kryptoraptor
Voda to byl zdá se pitná...ted jen co udělat dál
A)Zkontrolovat místnost
B)Zkusit se z ní dostat
C)Posadit se na židli
D)Vlastní odpověď

Dinosaurss
Zeptal jses co je ta osoba zač .. "Jsem ten koho teď budeš poslouchat, stejně ti ted nic jiného nezbývá, pomalu se začínáme vracet časem a kdo ví jestli se do 21. století vrátíš živí, ale myslím si že se ti to bude líbit "

Chceš se ho na něco zeptat či něco udělat?

Ankylosaurus
Muž odpověděl "Magnát pochází z Abú Dhabí a je dost bohatý na to aby si dovolil tihle loď- skvost techniky a vlastně na vše na co pomyslí.V cele jsi byl nejen ty a to proto že do toho buď půjdete nebo se vás zbavíme je to jednoduché a co se týče té ZOO, nech se překvapit.Nějaké další otázky? "

Stenopelix

21. května 2014 v 13:00 | siamotyran |  Rok po roce
Rok 1856 byl na dinosauří fosílie chudý, byla nalezena jediná.Časného ceratopse Stenolepixe

Stenolepix "úzká pánev" byl patrně malým ceratopsem žijícím na počátku Křídy na území dnešního Německa.Zatím se nenalezla lebka takže není zcela jisté jde-li o malého rohatého dinosaura či spíše o malého ornitopoda.V roce 1974 Polská vědkyně Teresa Maryanska usoudila, že by se mohlo jednat o jednoho z nejstarších pachycephalosauridů.
O necelých deset let později, ale Peter Galton vyslovil svou pochybnost nad tímto prohlášením a přiřadil Stenolepixe do skupiny rohatých dinosaůrů.Podobný názor jak Maryanska měl také Paul Sereno, přesto podle poslední analýzy z roku 2011 byl Stenolepix přiřazen do čeleďi Ceratopsia a jako nejblizšího příbuzného mu přidělili čínského bratrance Yinlonga.Stenolepix nebyl žádným obrem a měřil sotva jeden metr.Ve své době obýval lesy Evropy spolu se známějšími dinosaury jako Iguanodon nebo Polacanthus, stejně jako s jeho pravděpodobnými lovci jako byli Utahraptor či Baryonyx.

Jméno:Stenolepix
Druhy:S.valdensis
Délka:max 1,5 metru
Výška:do 50 centimetrů
Váha:Několik kilogramů
Období:Spodní Křída-Barremian 130-125 miliony let
Potrava:Rostliny,listy stromů
Nepřátelé:Větší masožravci
Místo:Německo
Popsal:Hermann von Meyer 1857

Soutěž 2014-1

19. května 2014 v 13:00 | siamotyran |  Soutěž
Po dlouhé době jsem se rozhodl udělat soutěž, takže žádné zdržovaní jde se na otázky

1.Za jaký rod Dinosaura byl považován Mantellisaurus před přejmenovaním v roce 2007?
A)Hadrosaurus
B)Iguanodon
C)Parasaurolophus

2.Který druh žraloka žil během období Křídy
A)Megalodon
B)Stethacanthus
C)Cretoxyrhina

3.Nanotyrannus byl možná jem mladým jedincem
A)Albertosaura
B)Tarbosaura
C)Tyrannosaura

4.První Ceratopsidi se objevili během
A)Jury
B)Spodní Křídy
C)Svrchní Křídy

5.Nejsuší období během druhohor panovalo v
A)Triasu
B)Juře
C)Křídě

6.Sinosauropteryx byl
A)Pták
B)Dinosaurus
C)Savec

7.Nejdelší krk ze všech sauropodů měl
A)Euhelopus
B)Omeisaurus
C)Mamenchisaurus

8.Sauropod Ultrasauros patří dnes pod jiný rod dlouhokrkých dinosaurů, který
A)Diplodocus
B)Argentinosaurus
C)Supersaurus

9.Největším dosud objeveným Pliosauridem byl
A)Kronosaurus
B)Liopleurodon
C)Pliosaurus

10.Který paleontolog popsal v roce 1905 nový druh masožravého dinosaura-Tyrannosaura Rexe
A)Othniel C. Marsh
B)Henry F. Osborn
C)Paul Sereno

Za každou správnou odpověď jsou dva body přeju hodně štěstí, ikdyž si myslím že soutěž příliš těžká není :D

Dino Game 16.5

16. května 2014 v 21:00 | siamotyran |  HRA
Haas
Dorazil jsi na konec menšího lesa zpoza stromu vidíš nějaké hadrosauridi.Chvíli přemýšlíš jaký by to mohl být druh....Huehuecanauthlus!Nedávno objevený druh žíjící před 84 miliony lety na území Severní Ameriky.Hadrosauři se zalekli tvého jeepu a vydávají se na útek..co uděláš?

Deinonych
Loď už je téměř celá pod vodou všechny čluny už odpluly....co teď přece se neutopíš!Najednou zdálky zahlédneš obrovské cosi co se blíží k tobě..
A)Počkat až to připlave
B)Skočit do vody a plavat zatím
C)Plavat pryč
D)Vlastní odpověď

Oceánpravěků
Plaveš pryč ale jeden žralok se ti zakousl do nohy
A)Plavat dál
B)Potopit se
C)Zůstat na místě
D)Vlastní odpověď

Kryptoraptor
Někdo ti hodil skrz mřížku v okně láhev s vodou
A)Vypiješ ji
B)Vyliješ ji
C)Položíš ji na stůl
D)Vlastní odpověď

Dinosaurss
Chtěl si otevřít dveře když v tom je někdo silně otevřel zvenčí, ty tě praštily do hlavy a pak si ztratil vědomí.Probudil ses připoutaný ke křeslu v místnosti s velikým stolem a mnoha židlemi nad nimiž visel velký obraz Tyrannosaura Rexe.V tom vešla do dveří osoba u které ti hned došlo že to je vedoucí všho co se stalo...Co chceš udělat?


Ankylosaurus
Chlápci tě dovedli do místnosti vypadající jako kancelář..Řekli aby ses posadil..poté přišel muž podle jehož hlasu si poznal že to byl ten, který stebou mluvil jak si byl zavřený v malé místnosti."Chystám veliký projekt pro jednoho velmi bohatého magnáta z Arábie...takové obrovské pravěké ZOO..ale bude to nebezpečné takže se tě ptám rovnou, půjdeš do toho?
A)Souhlasit
B)Nesouhlasit
C)Neodpovídat
D)Vlastní odpověď

Troodon

14. května 2014 v 16:00 | siamotyran |  Rok po roce
Rok 1855 nepřinesl žádné novinky co se týče dinosauřích fosílíí zato rok 1856 na ně byl poměrně bohatý.Kromě většiny do dnes nepřílíš známých rodů byl objeven jeden, který zná asi většina lidí zajímající se o vymřelé plazy-Troodon

Troodon "zraňující zub" byl menším masožravým dinosaurem žijícím na konci Křídy.Fosíílie Troodona se vyskytují po celé Severní Americe od Mexika po Aljašku.Troodon byl průměrně velkým zástupcem skupiny dravců se srpovitým drápem.Díky velmi dlouhým zadním končetinám mohl pravděpodobně Troodon dosáhnout vysoké rychlosti.
Díky velikým očím se předpokládá, že žil nočním životem.Podobně jako ostatní členové skupiny měl i Troodon velký mozek, dokonce větší než ostatní zástupci jeho skupiny.Narozdíl od příbuzných jako byl třeba Dromeosaurus, kteří byl nebezpěčnými predátory byl Troodon nejspíše všežravcem.Ovšem jeho pozůstatky z Aljašky, které byli o dost větši než ty z jižnějších částí měly mnohem větší zuby a tak si snad i díky absenci Tyrannosauridů ve zdější lokaci mohl dovolit velké býložravé dinosaury.

Jméno:Troodon
Druhy:T.Formosus,inequalis,asiamericanus?
Délka:2,5metru
Výška:Kolem 1,5metru
Váha:50-60kg
Období:Svrchní Křída 77-69 miliony let
Potrava:Drobní obratlovci, snad i rostliny, severní populace i velkou kořist
Nepřátelé:Větší dravci jako Tyrannosauridi nebo Abelisauridi
Místo:Severní Amerika-Montana,Wyoming,Texas,Nové Mexiko,Aljaška
Popsal:Joseph Leidy 1856

Dino Game 9.5

9. května 2014 v 23:00 | siamotyran |  HRA
Haas
Ujel jsi nějaké 3 kilometry, ale kupodivu jsi zatím nic nezáhledl, pozorování navíc překáží silný déšť..pak si zaslechl zvuky, které dle tvé úvahy patří byložravým dinosaurům.
A)Jet za zvuky
B)Vrátit se do tábora
C)pokračovat v jízdě
D)Vlastní odpověď

Deinonych
Loď se potápí, ale pomalu takže máš šanci na bezpečnou evakuaci...někdo pustil Spinosaura z klece..ten se jakožto dobrý plavec pokouší dostat z moře na pevninu, přitom ale kolem něho krouží dlouhoploutví žraloci...většina člunů už je připravena
A)Evakuovat se
B)Počkat až se posádka evakuuje
C)Odčerpávat vodu
D)Vlastní odpověď

Oceánpravěků
Vlna převrátila člun vzhůru nohama, si ve vodě s lidožravými žraloky!
A)Obrátit nafukovací člun
B)Plavat pryč
C)Čeřit vodu
D)Vlastní odpověď

Kryptoraptor
Znova ses vzbudil, prohledal jsi místnost, ale nic zvláštního si nenašel
A)Jít z místnosti
B)Posloucaht u dveří
C)Lehnout si
D)Vlastní odpověď

Dinosaurss
Během dalších přibližně 10 minut jses dozvěděl docela zajímavé věci-Osoba jenž vlastní tuhle loď chystá velmi zajímavý projekt, kterého se kromě tebe má účastnit několik dalších lidí, vlastně elita co se paleontologie týče...
A)Dál poslouchat
B)jít z místnosti
C)Stát u dveří
D)Vlastní odpověď

Ankylosaurus
Byl jsi na vykopávkách v Mongolské poušti Gobi.Šel sis lehnout poté ses vzbudil v malé místnosti.Po dvou dnech přišel nějaký muž k tvým dveřím."Pokud nebudeš dělat problémy a pomůžeš mi nic se ti nestane".Po dalších třech dnech přišli ke dveřím dva silní chlapy s tím že máš jít snimi.
A)Jít s nimi
B)Utéct
C)Držet se v místnosti
D)Vlastní odpověď

Massospondylus

7. května 2014 v 17:00 | siamotyran |  Rok po roce
Roky 1851-1853 byly na objevování dinosauřích fosílií skoupé.V roce 1854, kromě pár dalších méně známých a hůře dochovaných pozůstatků, byl objeven a popsán Sirem Richardem Owenem jako jeden z prvních dinosaurů-Massospondylus.

Massospondylus "delší obratel" byl Prosauropodním dinosaurem obývajícím území dnešní Jihoafrické Republiky,Indie nebo také Argentiny na počátku Jury.V tu dobu to bylo velice nehostiné horké prostředí podobné tomu na konci Triasu.Za více než 150 let bylo k Massospondylovi připsáno dalších sedm druhů, ale ty byly postupně přiřazováný k jiným dinosaurům a tak má v současné době Massospondylus druhy dva.Jeho ocas byl dlouhý, tenký, tělo měl sudovitého tvaru.Díky delším a silnějším zadním nohám se Massospondylus pravděpodobně pohyboval častěji po dvou nohách, než po čtyřech.Na konci předních končetin mu vyrůstal velký dráp, který sloužil jak ke krmení tak k obraně.Stejně jako jiní Prosauropodi měl také malou hlavu o velikosti poloviny vlastní stehení kosti.V tlamě měl přibližně 14-22 zubů kterými uždiboval listy stromů.Podle důkazů z poslední doby, se zdá že Massospondylus a jiní prosauropodi mohly být všežraví.Massospondylus je poměrně dobře prozkoumaný Prosauropod.Bylo nalezeno přes 80 koster včetně čtyř s pozůstatky lebky.Podobně jako mnoho jiných fosílií v ten den byly i původní pozůstatky Masssospondyla zničeny během bombardování Němců za 2. světové války.

Jméno:Massospondylus
Druhy:M.Carinatus,Kaalae
Délka:Do 6 metrů
Výška:Okolo 2 metrů(na zadních)
Váha:Kolem 135 kilogramů
Období:Spodní Jura 200-183 Ma
Nepřátelé:Velcí predátoři-Dracovenator
Místo:Jižní Afrika,Indie,Argentina
Popsal:Richard Owen 1854